HIZLI İNGİLİZCE ÖĞRENME

Yıllardır öğrenmeye çalıştığınız bu dili sadece yedi tam günde konuşma edinimi kazanmak isterseniz ; diğer kursların gramer öğreterek 3-4 ayda vermeye çalıştığı bir kuru sadece 7 günde bilinçaltı yöntemlerle ve hipnoz desteğiyle konuşmak ister misiniz…

Yabancı dil öğreniminde pek çok kişinin yanılgıya düştüğü ortak bir nokta vardır. Gramer temelli İngilizce öğrenmek. Daha ortaokul sıralarında kazandığımız bu olumsuz alışkanlık, dil öğrenimine yıllarımızı verdiğimiz halde belirli bir seviyenin üzerine çıkmamızı engellemiştir.

NLEP (NEURO LANGUAGE ENGLISH PROGRAMMING)

NLP teknikleri ile İngilizce eğitimimiz dilin bir bütün olarak kavranmasına yönelik farklı bir metotla verilmektedir (tümden gelim yada tüme varım yöntemleri içermiyor)

Yoğun çalışma temposu içerisinde İngilizce öğrenmeyi devamlı olarak erteleyenlerdenseniz, toplantılara tercüman olmaksızın katılmanızın kariyerinizde artı puan olduğuna inanıyorsanız, müşterilerle daha iyi iletişim kurabilmek, teknolojinin sürekli değiştiği ve geliştiği bir ortamda kariyer sahibi olmak ve bu kariyerde ilerleyebilmek için İngilizce öğrenmenin şart olduğunu düşünüyorsanız bu yazı sizin için yazıldı.

İngilizce’nin bir uluslararası dil olduğu ve dünyadaki çoğu insanın bu dili konuşmak istediğini söylemek mümkündür. Yabancı bir dil; insanın gerek işi veya sosyal yaşantısı gerek seyahatleri için kaçınılmaz bir ihtiyaçtır. İngilizceyi yurtdışına giderek öğrenmek dile yoğunlaşacağınızdan size hız kazandırır. Ya hiç İngilizce bilmiyorsanız ya da dile hakim olmak için bu kadar vakit ayırma imkanınız yoksa?

Türkiye’de 9 senedir farklı bir sistemle İngilizce eğitimi veren NLP Grup özellikle çok kısa süre içerisinde İngilizceye hakim olmak isteyenlerin tercih ettiği bir eğitim programı sunmaktadır.

NLP ile hızlı İngilizce eğitimi, insanların motivasyon kaynaklarını bularak onların algılamalarını ve konsantrasyonlarını artırarak, içlerindeki öğrenme engellerini ortadan kaldırarak gerçek potansiyellerini ortaya çıkarmada ve gerçek performanslarına erişmelerini sağlamada etkindir. NLP, öğrenme sürecini hızlandırdığı gibi öğrenmeyi de etkin kılan bir sistem.

NLP ve bilinç altı tekniklerin kullanıldığı İngilizce eğitimimize katılarak aynı zamanda insan aklının başaramayacağı hiç birşeyin olamayacağını, geçmişteki yersiz ve boş korkularınızdan kurtularak verimli bir şekilde İngilizce konuşabileceğinizi görebilir, dil konusundaki kaygılarınızı ortadan kaldırabilirsiniz.

Yabancı dil öğreniminde pek çok kişinin yanılgıya düştüğü ortak bir nokta vardır. Gramer temelli İngilizce öğrenmek. Daha ortaokul sıralarında kazandığımız bu olumsuz alışkanlık, dil öğrenimine yıllarımızı verdiğimiz halde belirli bir seviyenin üzerine çıkmamızı engellemiştir.

Özellikle bilinçli zihnin aktif bir şekilde kullanıldığı diğer öğrenim yöntemlerinde, edinilen becerilerin büyük bölümü kısa süreler içinde sıradanlaşacak ve bilincin tozlanmış raflarında kullanılamaz hale gelecektir. Kişi bu süreçte duyduğu ya da okuduğu bir metni anlamada çok sıkıntı çekmese de, (bilinçli algılama sürecinde tümdengelim-tümevarım metotları kısmen etkili olur) pratik konuşma esnasında böyle bir metodu kullanma şansı yoktur.

Kişinin yıllarını vererek edinmiş olduğu dil becerisi pratiğe döküldüğü anda gözler tavana kayar, kan basıncı yükselir, beynimizin içinde bulunan milyarlarca neron arasından Türkçe ve İngilizce kelimeler eşleşmeye çalışır, özneler, yüklemler, etkenler, edilgenler arasında, çok iyi bildiğimizi zannetiğimiz o cümle bir türlü dudaklarımızdan dökülmez. Oysa henüz bir bebekken, nasıl da öğrenmiştik konuşmayı?

NLP GRUP Türkiye de ilk defa, sözlükleri, gramer testlerini hatta ve hatta Türkçe düşünme ve konuşma becerilerini bir kenara bırakarak, tamamıyla bilimsel bir temele dayalı olan hipnozun büyülü dünyası içinde, bilinçaltınızda tıpkı bir bebeğin anadilini öğrendiği gibi, yeni bir dilin refleksif gelişimini sağlıyoruz.

Katılımcıların, uzmanlar tarafından yapılan özel test sürecinden geçtikten sonra seviyeleri ve algılama modelleri belirleniyor. Hiç İngilizce bilmeyen kişi bu sistemle kısa süre içersinde ingilizce anlayabilir, yazabilir, okuyabilir ve konuşabilir bir seviyeye gelebilir.

Eğitimler üç seviyeden oluşmaktadır : (A) başlangıç, (B) orta ve (C) ileri düzey.

Başlangıç seviyesi (A1 ve A2): Öğrenciler düşüncelerini, duygularını ve ihtiyaçlarını basit bir şekilde ifade etmeyi ve günlük hayata dair kısa metinleri okuyup yazmayı öğrenirler.

Orta seviye (B1 ve B2): Öğrenciler İtalyanca konuşma ve yazma konusunda kapasitelerini geliştirirler ve genel metinleri ve sade edebi metinleri okuyabilirler.

İleri seviye (C1, C2 ve C3): Öğrenciler genel konular üzerine detaylı bilgi vermeyi, kendilerini sözlü ve yazılı olarak akıcı bir şekilde ifade etmeyi öğrenirler ve artık seviyeleri en zor metinleri dahi anlamaya yeterlidir.

NLEP (Neuro Language English Programming), NLP GRUP Eğitim Danışmanlık Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. İzinsiz Kullanılamaz.

Trackback from your site.

admin

This information box about the author only appears if the author has biographical information. Otherwise there is not author box shown. Follow YOOtheme on Twitter or read the blog.

İLETİŞİM

Cumhuriyet Caddesi
NO:11 KAT:5
TAKSİM / İSTANBUL

Telefon: 0212 297 82 92
Gsm: 0532 494 31 33
kurumsal@nlpgrup.com

İLETİŞİM

NLP GRUP KURUMSAL

Copyright © 2003 NLP GRUP T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Grup Eğitim Yabancı Dil Kursu 625 sayılı “Özel Öğretim Kurumları Yasası” ile bağlı yönetmelik hükümlerine göre adı geçen Bakanlığın “Kurum açma ve Öğretime başlama” kurallarına uygun olarak açılmıştır ve aynı Bakanlığın denetim ve gözetiminde faaliyet gösterir.